Donderdag 10 april brachten leden van KBO Wellerlooi een bezoek aan het Royal Air Force museum op Airport Weeze.

Met de fiets, en sommigen met de auto, vertrokken we die middag naar het vroegere vliegveld Laarbruch. Daar werden we welkom geheten door de heer Moodie. Hij vertelde ons over het ontstaan van Laarbruch. Na de Tweede Wereldoorlog was het vliegveld meer dan 40 jaar in gebruik door de Britse NATO luchtstrijdkrachten.

Een groot dorp

Het was in feite een heel groot Engels dorp met meer dan 10.000 inwoners: militairen, ondersteunend personeel en hun gezinnen. Er waren scholen, winkels, postkantoren, banken, kerken, een bioscoop en een eigen radiostation. Daarnaast maakten de militairen en hun gezinnen vaak uitstapjes naar winkels en andere voorzieningen in de omgeving, zoals Goch en Weeze, maar ook naar het Trefcenter in Venlo.

RAF Laarbruch werd in 1999 gesloten. Inmiddels heet het vliegveld Airport Weeze en kunnen we vanaf hier vertrekken naar diverse bestemmingen.

De rondleiding

Na het verhaal over het ontstaan en einde van Laarbruch kregen we een rondleiding door het museum. Daar zagen we onder andere vliegtuigen, cockpits, luchtafweergeschut, schietstoelen, uniformen, foto- en filmmateriaal.  Dat alles was tentoongesteld in onder andere een voormalige kerk en de bioscoop Astra.

Na al die indrukken werd de middag afgesloten met Kaffee und Kuchen in het bekende Bauernhofcafé in Wemb.